İçeriğe geç

büyükçekmece yangın kapısı

Acil çıkış kapıları hayat kurtaran bir kapı tarzıdır. Yangın anında alev ve duman geçirmeyi önleyecek şekilde imalatı yapılmaktadır. Yangın Kapılarının kendisine özgü belli başlı özellikleri aksesuarları bulunmalıdır. Bu yönetmelikle belirlenmiş hatta tüm dünyada uygulanan bir sistemdir.

Artık dünya standartlarına göre bir şeyler yaptığımıza göre insan canının ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isterim. Yangın yönetmeliğince yapılarda yangın kapıları, yangın merdivenleri zorunlu hale getirilmiştir. Yangın çıkış kapısı’nın diğer bir adıda acil çıkış kapısıdır.

Acil çıkış kapılarının üzerinde kesinlikle panik barlı kilit sistemi bulunmak zorundadır. Bu kilit sisteminin özelliği acil durumda tek hamlede kapının acılmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olmasıdır.

Yangın kapısı acil çıkış yapınca kendiliğinden kapanması gereken bir kapıdır. Bu kapı üzerinde hidrolik veya yaylı menteşe  bulunmalıdır. Yaylı menteşe hidrolikten kurulumu kolay ve yaz kışayar gerektirmeyen bir sistemdir.

Acil çıkış kapılarının üzerinde duman contasınında bulunması gerekir. Bu conta yangın anında dumanın geçmesini önleyen bir yapıya sahiptir.

Yangın kapıları yangın hollerinde, otapark çıkışlarında, Yangın merdivenlerinde kullanılan bir kapı türüdür. Bu aklınıza gelen her yerde takılması zorunludur saymak gerekirse, okul, hastane, yurt, Eğitim kurumlarının tümü, Devlet kurumları, yüksek katlı binalarda kullanılması zorunlu bir kapıdır.

Yangın Kapısı Büyükçekmece

Büyükçekmece belediyesi, itfayesi, milli eğitim müdürlüğü üzerinde düşen görevi en iyi şekilde yapmaktadır. Gerekli kontrolleri en sıkı şekilde yapmaktadır. Firmamızın üretmiş olduğu kapılar yangın yönetmeliğine uygun şekilde üretilip aksesuarları tam şelikde satılmaktadır.

Büyükçekmece Acil Çıkış Kapısı Firması

Firmamız istanbul firmasıdır. İstanbulda üretim yapar tüm semtlere hatta türkiye’nin dört bir yanına yangın kapısı gönderimi yapmaktadır.

Yangın Kapısı Özellikleri;

  • 6 cm kalınlığında kanat,
  • 1,00 mm kalınlığında kanat,
  • 1,5 mm kalınlığında kasa,
  • Alev ve ısı gçirmez,
  • Kasa ve kanat üzerinde conta bulunmaktadır,
  • Panik barlıdır.
  • Yaylı menteşe
  • Özel elektro statik Boya istenilen renk seçeneği,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın